12 Dev Adam'dan Finlandiya değerlendirmesi

Finlandiya karşısında ikinci yarıda açılan ve Cenk Akyol'un skoru eşitleyen üçlüğüyle atağa geçen Türkiye karşılaşmayı 77-73 kazandı.
04/09/2014 - 13:08
Türkiye Basketbol Milli Takımı forvet oyuncusu Cenk Akyol, Finlandiya karşısında attığı kritik üçlükle skoru eşitledi ve Türkiye’nin 77-73’lük galibiyetinde büyük rol oynadı.  
Galatasaray’lı basketbolcu o anı anlatırken “İşin çoğunu takım arkadaşlarım yaptı. Onlar topu bana gönderdikten sonra bana düşen çok basitti. Ben de gerekeni yaptım” ifadelerini kullandı. 
 

#t=16
 
22 sayı 8 ribaundla maçın en skorer ismi olan Ömer Aşık ise, “Çok kötü bir ilk yarı geçirdik. İkinci yarıda taktiğimizi değiştirmek zorundaydık. Bence Finlandiya oldukça yüksek bir performans sergiledi” değerlendirmesinde bulundu. 
 
23 yaşındaki forvet Furkan Aldemir ise ''Şeytanın bacağını kırdık diyebilirim. Özlediğimiz güven bu maçta geri geldi. Şimdi Dominik maçı çok önemli. Final maçı gibi olacak. Ama biz onu da yenip, çaprazdan gelecek takıma bakacağız'' şeklinde konuştu. 
 
Ergin Ataman ile gelen yeni sisteme alışma sürecinde olduklarını ifade eden Aldemir, “Ona alıştıkça ritmimizi bulacağız. Artık birbirimizi daha iyi tanıyoruz ve sistemimiz oturmaya başladı'' dedi. 
 
Takımın tecrübeli oyuncusu Kerem Gönlüm ise Finlandiya karşılaşması hakkında şunları söyledi: 
 
''Kötü günde bile bu mücadeleyi veriyorsak bizim yenemeyeceğimiz takım yoktur. Eğer oynarsak kazanıyoruz. Ama üzerimizde bir şeyler var. Aslında çok rahat oynamamız gerekiyor ama tedirginlik var. Maçın başında da öyleydi. Ama önemli olan böyle günlerde bile takım karakterini ortaya koyabilmek. Cenk mesela bugün atamadı ama atması gereken son topu soktu. Dominik Cumhuriyeti Latin Amerika ekolünden, kendilerine ters gelen bir takım ama biz bu mücadele ve birlikle devam edersek alırız.”