Warning: Table 'tdcom_site.FIBATakimlar' doesn't exist in /home2/tdcom/public_html/isp2014/libraries/ezSQL-master/mysql/ez_sql_mysql.php on line 252
12 Dev Adam Reyting Listelerinin Zirvesinde

12 Dev Adam Reyting Listelerinin Zirvesinde

İspanya'da düzenlenen ve Türkiye'nin çeyrek finale yükseldiği FIBA Dünya Kupası, televizyonlardan milyonlarca kişiye ulaşıyor.
09/09/2014 - 11:36
İspanya’nın ev sahipliğinde düzenlenen ve Türkiye’nin çeyrek finale yükselerek yoluna devam ettiği FIBA Basketbol Dünya Kupası, dünyanın dört bir yanından büyük ilgi görüyor. Yayıncı kuruluşların ulaştığı izleyici sayıları da bunu gösteriyor. Türkiye’de FIBA Dünya Kupası televizyon ekranlarından milyonlarca kişiye ulaştı.
 
Bu ilginin zirve noktası ise, Türkiye’nin C Grubu’nda oynadığı ikinci karşılaşma olan ABD maçıydı. Turnuvanın en büyük favorisine karşı parkeye çıkan Türkiye’nin mücadelesini televizyon ekranlarından 1 milyon kişi izledi. Bu rakam yayıncı kuruluşun ulaştığı en yüksek reyting olmasının yanı sıra, kanalın en çok izlenen yayını olan ‘%100 Futbol’ programını da geride bıraktı.
 
FIBA Dünya Kupası sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir yanında böyle bir ilgi yarattı. Açıklanan verilere göre yayıncı kuruluşlar, organizasyon başladığı günden itibaren reytinglerini katlamış durumda. Finlandiya, Porto Riko, Yunanistan, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya gibi ülkelerde yayıncı kuruluşlar pazar paylarını ve izlenilirlik oranlarını kat be kat artırdı. Hatta ABD’de Finlandiya ve Türkiye ile oynadıkları maçlar, beyzbol ligi MLB’nin reytinglerini yakaladı.
 
Üstelik küresel çapta sunulan rakamlar, henüz grup maçlarının sonuçlarını kapsıyor. Turlar oynandıkça ve dünyanın en iyisinin belli olacağı final maçı yaklaştıkça, reytinglerin ve ilginin artması bekleniyor.