Warning: Table 'tdcom_site.FIBATakimlar' doesn't exist in /home2/tdcom/public_html/isp2014/libraries/ezSQL-master/mysql/ez_sql_mysql.php on line 252
Antigua: ''Türkiye, korkunç bir takım''

Antigua: ''Türkiye, korkunç bir takım''

2014 FIBA Dünya Kupası C Grubu'nda Türkiye'nin bugün son maçını oynayacağı Dominik Cumhuriyeti Milli Takımı başantrenörü Orlando Antigua ve kaptan Martinez açıklamalarda bulundu.
04/09/2014 - 11:14
Bugün Türkiye Milli Takımı ile karşılaşacak olan Dominik Cumhuriyeti Milli Takımı'nında başantrenör Orlando Antigua, ''Türkiye'nin çok iyi bir takım. Önemli bir koçu ve büyük oyuncuları var'' dedi.
      
''Dünya Kupası atmosferi her şeye rağmen farklı. Her sonuç çıkabilir'' diyen Antigua, ''Dünya Kupası'ndayız. En iyi 24 takım burada. Ve herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor eminim ki Türkiye maçı da çok zor olacak. Türkiye, korkunç bir takım'' diye konuştu.
      
 ''Dünya kupasında hedefiniz ne'' sorusuna Antigua, ''Sınırımız yok. Oyuncular nereye çıkmak isterlerse bizi de oraya götürecekler. Her zaman kendimizi daha geliştirmeyi düşünüyoruz. Kendimize sınır koyamayız'' cevabını verdi.
      
Dominik Cumhuriyeti Milli Takımı kaptanı Jack Martinez de ''Her maç kendimizi daha geliştiren bir takımız ve gruptan 2. çıkmak istiyoruz'' dedi.
      
Türkiye'nin maçlarını 1 gün önceden videodan seyrettiklerini ifade eden Martinez, ''Buraya gelmeden önce de Türkiye'nin iyi bir takım olduğunu, bazılarından yoksun olsa da NBA'da oynayan oyuncularının bulunduğunu biliyoruz. Avrupa takımlarında olduğu gibi Türkiye'de de takım oyunu daha ön planda. Ama Latin Amerika takımlarında kişisel yetenekler daha çok ön plana çıkıyor'' derken, bu yönün Avrupa takımlarına karşı oynadıkları karşılaşmalarda kendileri için avantaj olduğunu ifade etti.  
 
Ülkelerinin şu ana kadar aldıkları galibiyetlerden memnun olduğunu söyleyen Martinez, beklentilerin farkında olduklarını, gidebildikleri yere kadar gitmek istediklerini açıkladı.