Warning: Table 'tdcom_site.FIBATakimlar' doesn't exist in /home2/tdcom/public_html/isp2014/libraries/ezSQL-master/mysql/ez_sql_mysql.php on line 252
''Biz inandık, herkes inansın''

''Biz inandık, herkes inansın''

Avustralya'yı yenerek çeyrek finale yükselen 12 Dev Adam'da oyuncularımız açıklamalarda bulundu.
08/09/2014 - 11:09
2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda oynadığımız efsanevi Sırbistan maçının kahramanlarından olan Kerem Tunçeri, bu akşam kazanılan büyük zaferin de en etkili oyuncularından biriydi. Tunçeri maç sonunda yaptığı açıklamada bu galibiyetin daha mucizevi olduğunu belirtti:
 
“Sırbistan maçından daha mucizevi bir son oldu. Fark beşe çıktığında, biz kenarda maçın bittiğini düşünüyorduk ama Emir iki tane mucizevi üçlük attı. İyi hücum edemedik ama iyi mücadele ettik. Özellikle işin savunma kısmında… Zaten böylece maçlara tutunuyoruz. Eve de dönebilirdik ama mucizevi iki üçlük turu getirdi. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum.”
 
12 Dev Adam’ın kaptanlarından olan Tunçeri, Litvanya’yı mağlup etmek için daha yüzdeli bir hücum oynamaları gerektiğini belirtti:
 
“Litvanya yıldız oyuncusu olmasa bile bir ekol. Aynı direnci yeniden ortaya koyup daha yüksek yüzdeli hücum etmeliyiz. Kolay olmayacak ama elimizden geleni yapacağız.”
 
Bu önemli zaferin ardından 12 Dev Adam’ı tebrik edenlerden biri de Sayın Cumhurbaşkanı’ydı. Kerem Tunçeri, Sayın Cumhurbaşkanı’n ve Türkiye’nin desteğini her zaman hissettiklerini dile getirdi:
 
“Sayın Cumhurbaşkanı aradı ve hepimizi tebrik etti. Hep yanımızda olduğunu biliyoruz. Sayın Bakanlarımız da büyük ihtimalle çeyrek final maçımızda tribünde olacak. Bütün Türkiye’nin arkamızda olduğunu biliyoruz.”
 
http://www.tbf.org.tr/images/default-source/A-Milli-Tak%C4%B1m/turkiye-avusturalya-20140907-sevinc-7.jpg?sfvrsn=0
 
Kerem Gönlüm: “Herkes bize inansın”
Avustralya’ya karşı zor bir maçı unutulmayacak bir son dakika oyunuyla kazanan 12 Dev Adam’ın kaptanı Kerem Gönlüm, madalya istediklerini ve bu hedefi gerçekleştirecek güçte olduklarını belirtti.
 
“Hakikaten müthiş bir maç oldu. Rahat bir maç izletemediğimiz için herkesten özür diliyoruz ama sonuçta uzatmayla ya da bir sayıyla alıyoruz. Sayı atamıyoruz belki ama gerçekten atmak için çalışıyoruz. Bazen girmiyor. Ama sahada herkes en iyi şekilde mücadele etmeye çalışıyor, bizim karakterimiz bu.”
 
“Şimdi rakip Litvanya. Ergin Ataman da söyledi zaten... İlk olarak gruptan çıkmayı garantilemek sonra yavaş yavaş,  adım adım gitmek istiyorduk. Avustralya’yı yendik. Önemli bir takım, alışık olmadığımız bir ekolden. Ama şimdi rakip Litvanya, bize daha yakın. Onlar da iyi bir takım ama biz hakikaten savaşıyoruz.”
 
“Çok heyecanlıyım, herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra Litvanya maçında artık her şey açık. Biz madalya istiyoruz, bunu yapacak güçteyiz. Biz inandık, herkes inansın. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
 
http://www.tbf.org.tr/images/default-source/A-Milli-Tak%C4%B1m/turkiye-avusturalya-20140907-sevinc-6.jpg?sfvrsn=0
 
Sinan Güler: “İşimiz daha bitmedi”
Avustralya’ya karşı uzun süre boyunca Milli Takım’ın skor yükünü sırtlayan Sinan Güler, Litvanya’yı daha iyi tanıdıklarının altını çizdi.
 
“Bu galibiyeti Türk Milleti’ne hediye ediyoruz. Onları bu tip geri gelişlere alıştırdık sanırım. Dün Emir’in doğum günüydü ama bize hediyeyi veren o oldu. Birbirimize kenetlendiğimiz ve inandığımız için bu noktadayız. İşimiz daha bitmedi. Litvanya maçını da kazanmak için sahada olacağız.”
 
“Litvanya’nın bütün oyuncularını tanıyoruz. Daha yakından tanıdığımız bir basketbol oynayacaklar. Karşılaştığımız en iyi rakiplerden birisi olacaklar ama zaten bu seviyede kötü rakip-iyi rakip ayrımı kalmadı. Yine birbirimize kenetlenerek bir galibiyet almak için oynayacağız.”
 
http://www.tbf.org.tr/images/default-source/A-Milli-Tak%C4%B1m/turkiye-avusturalya-20140907-10.jpg?sfvrsn=0
 
Oğuz Savaş: “Litvanya’ya karşı böyle oynarsak işimiz zor”
A Milli Takımın en deneyimli isimlerinden olan Oğuz Savaş, bu akşam iyi oynamadıklarını ve Litvanya’ya karşı performanslarını bir adım ileriye taşımaları gerektiğini dile getirdi:
 
“Maçla ilgili söylenecek çok şey var. Çok kötü oynadık. Baskı yapacaklarını biliyorduk, bunu da konuşmuştuk ama uygulamasını sahada yapamadık. Ama burada iyi oynayana değil, galip gelene tur veriyorlar. Bizim özelliğimiz mücadele etmemiz. Çift hanelerde geriye düşsek de mücadele edip galip geliyoruz. Ama kutlama yapacak vaktimiz yok. Litvanya’ya karşı bu kadar kötü oynarsak, çok şansımız olmayabilir. Bu maçtan çıkartmamız gereken çok ders var.”
 
“Litvanya bir basketbol ekolü. Uzunları çok iyi. Bireysel olarak çok iyi oyuncuları var. Bizim avantajımız ise onları tanımamız. Litvanya’yı diğer rakiplere göre daha iyi tanıyoruz. Dominik Cumhuriyeti maçı sonrası bir adım daha ileriye gitmemiz gerektiğini söylemiştim. Bu akşamki maçtan sonra kesinlikle bir adım ileriye gitmeliyiz. Yoksa Litvanya’ya karşı işimiz zor olur.”
 
Ender Arslan: “Emir Preldzic müthiş bir karakter”
Avustralya’ya karşı en çok efor sarf eden oyuncuların başında gelen Ender Arslan, bitime 4 saniye kala attığı üçlükle zaferi getiren takım arkadaşı Emir Preldzic’i övgülere boğdu:
 
“İnanılmaz bir turnuva yaşıyoruz. İzlerken büyük bir heyecan yaratıyor ama tadı bir kat daha artıyor. Çok boş atış kaçırıyoruz, hücumda çok hata yapıyoruz ama bırakmıyoruz.”
 
“Emir’in adamlığından bahsetmeye gerek yok, müthiş bir karakter. Çok önemli bir galibiyet. Bizi destekleyen ülkemize, tüm Türk halkına armağan ediyoruz. Ama inşallah bir adım daha atıp tarih yazmak istiyoruz. Türkiye dışında da önemli işler başarabileceğimizi ispatlamak istiyoruz. İnşallah bir adımımız kaldı. Bu karakterle yapabileceğimizi düşünüyorum.”
 
“Litvanya maçı tabii ki zor olacak. Tahminimce son topa kadar gider, şu an öyle görünüyor. Bir gün dinleneceğiz. İnşallah o bir adımı da atıp madalya yoluna girmek istiyoruz.”