Ergin Ataman: "Amacımız çeyrek final"

Türkiye, FIBA Basketbol Dünya Kupası C Grubu son maçında Dominik Cumhuriyeti’ni 77-64 mağlup etti. Milli takım baş antrenörü Ergin Ataman, karşılaşmanın ardından değerlendirmelerde bulundu.
05/09/2014 - 00:49
FIBA Basketbol Dünya Kupası grup karşılaşmalarının son gününde Yeni Zelanda’nın Finlandiya’yı yenmesiyle Türkiye’nin turu geçmesi garantilenmiş oldu. 
 
Dominik Cumhuriyeti’nin karşısında turu geçmenin vermiş olduğu rahatlıkla çıktıklarını ifade eden Ergin Ataman, maç hakkında şunları söyledi: 
 
“Zaman zaman hücumda çok iyi bir basketbol oynadık. Tüm oyuncularımızı kullanma şansı yakaladık. Bazı oyuncularımızı da dinlendirdik. Cedi, Garcia karşısında çok iyi savunma yaptı. Tüm oyuncularımdan çok memnunum. Bu karşılaşmada Barış ve Furkan’ı da kullanma şansı yakaladık. Amacımız buraya gelirken grupta ilk iki içerisinde yer almaktı. Biraz zor oldu ama hedefimize ulaştık. Finlandiya karşısında mucizevi bir maç kazandık. Bunlar sporda olan şeyler. Üç galibiyet alarak ikinci sırada grubumuzu tamamladık. Şimdi Barcelona’ya gidiyoruz. Amacımız çeyrek finale çıkmak olacak.”