FIBA'nın resmi sponsoru: Head&Shoulders

FIBA Basketbol Dünya Kupası’nın başlamasına sayılı günler kala Head & Shoulders FIBA ortaklığı resmileşti.
27/08/2014 - 14:54
FIBA ile Head & Shoulders, bugün yapılan imza töreni ile Sponsorluk anlaşmasını resmileştirdi. 
İmza törenine FIBA Medya ve Pazarlama Direktörü Frank Leenders, Procter & Gamble Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu katıldı. Törenin sunuculuğunu ise ünlü basketbol spikeri Murat Murathanoğlu üstlendi. 
 
İmza töreninde konuşma yapan FIBA Medya ve Pazarlama Direktörü Frank Leenders, şunları söyledi:
 
“Yeniden Türkiye’de bulunmak bizim için büyük bir mutluluk. Son yıllarda Türk basketbolu hem organizasyonlarla hem de oyuna olan ilginin artmasıyla FIBA basketbolunun çok önemli bir parçası oldu. Turgay Demirel’in de bunda çok büyük bir katkısı var bildiğiniz gibi. Kendisi aynı zamanda FIBA Avrupa Başkanı seçildi. 3 gün sonra İspanya’da Basketbol Dünya Kupası başlıyor. Yaklaşık 1 ay kadar sonra da Basketbol Kadınlar Dünya Şampiyonası Türkiye’nin ev sahipliğinde yapılacak. Bugün ayrıca bizim için çok önemli çünkü dünyanın en önemli firmalarından P&G ile iş birliğine giriyoruz. Ortaklığımız 3 gün sonra başlıyor. Sonra Kadınlar Dünya Şampiyonası Avrupa Şampiyonası ile devam edecek. Ama bizi en çok heyecanlandıran, bütün dünyada büyük yankı uyandırmış olan FIBA 3x3 turnuvalarında da Head&Shoulders’ın bize destek verecek olması.”
 
http://i.imgur.com/4eARUtM.jpg
 
Procter & Gamble Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ise gençlerin basketbolu sevmesini yaygınlaştırmak için ellerinden geleni yapacağını ifade etti. Avrupa Şampiyonası'nda marka ile basketbol severler arasında güçlü bağlar kurmak için çalışmalara başladıklarını da sözlerine ekleyen Turnaoğlu, ''Bu iş birliği bizim için çok güzel. 'Kazanmak kafada başlar' mottosuyla bütün dünyaya ulaşmak istiyoruz'' şeklinde konuştu.