''Hedefimiz mutlak galibiyet''

Basketbol Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, İspanya'da NTV Spor’a konuştu. Erdenay, ''Artık ya tamam ya da devam dediğimiz maçlara geldik. Dünya Kupası'nda en az yarı final hedefliyoruz'' dedi.
06/09/2014 - 21:30
FIBA Dünya Kupası’nda C Grubu’nu ikinci sırada tamamlayarak Son 16’ya çıkan Türkiye Basketbol Milli Takım menajeri Harun Erdenay, 12 Dev Adam’ın turnuvadaki durumunu ve Avustralya karşılaşmasını değerlendirdi.
 
Gruptan ikinci sırada çıkarak önemli bir başarı kazanıldığını ifade eden Erdenay, Avustralya’dan daha iyi bir takım olduklarını söyledi.
 
Dünya Kupası’na ilk 2 hedefiyle geldiklerini belirten Erdenay, “ABD’nin gücünün herkes farkında, o yüzden ikinci olarak iyi bir iş başardık bence. Planda olmayan bir Ukrayna mağlubiyeti aldık. O maçta gerçekten kötü bir performans sergiledik. Yeni Zelanda ve Finlandiya maçlarında çok ciddi farklarla geri düşmemize rağmen geri gelip kazanmamız hem bizi sevindirdi hem de oyuncuların kendilerine olan güvenlerinin en üst seviyeye çıkmasını sağladı” dedi.
 
Eski milli basketbolcu, Avustralya karşılaşması hakkında ise şu açıklamalarda bulundu: 
 
“Finlandiya tarzında, dışardan isabetli şutlar kullanan bir takım. Kaliteli bir ekip, oyuncuları çok tecrübeli. Hepsi Avrupa’nın iyi takımlarında oynayan oyuncular. Ancak bizim hedefimiz mutlak galibiyet, çünkü bundan sonra devam ya da tamam maçları oynayacağız. Onlar da biz de sahadan galibiyetle ayrılıp adımızı çeyrek finale yazdırmak istiyoruz. Onların da çok iyi oyuncuları var, ama biz onlardan daha iyi bir takımız.”
Kaynak: ntvspor.net