Kerem Gönlüm: ''Kimseden korkumuz yok''

FIBA Basketbol Dünya Kupası’nda son 16 karşılaşmaları bugün başlıyor. Türkiye-Avustralya maçı ise yarın TSİ 21.00’de oynanacak.
06/09/2014 - 13:47
Türkiye, yarın 21.00’de son 16 maçında Avustralya ile karşılaşacak. Kırmızı-beyazlı oyuncular grup maçları ve son 16 hakkında konuştu. 
 
Grup karşılaşmalarının kolay geçmediğini ifade eden Gönlüm, “Zor oldu. Ama sonuçta hedeflediğimiz yerde grubu bitirdik. Bundan sonra artık rakip bekleyeceğiz. Sadece fizik olarak değil kafa olarak da yıprandık. 2 gün dinlenme iyi olacak. Kimseden korkumuz yok. Birlikte oynadığımız zaman neler yapabileceğimizi gösterdik. Ama daha bir şey başarmadık. Bize yakışan 2. çıkmaktı'' şeklinde konuştu.
 
İyi basket oynayarak tur atladıklarını söyleyen Sinan Güler, ''Hak ettiğimiz ve istediğimiz şeyi aldık. Şimdi çeyrek finale kalmak ve daha sonra önümüze bakmak istiyoruz. Yorucu bir maç sürecinden sonra bugünün rahat geçmesi herkes için iyi oldu. En azından bir süre dinleneceğiz'' değerlendirmesinde bulundu.
 
Dünya Kupası’na grup ikinciliği için gittiklerini belirten Ender Arslan ise “Tek amacımız şu anda önümüzdeki maçı geçip ilk 8'e kalmak. Bu bizim için çok büyük bir başarı olacak'' dedi. 
Kaynak: TBF.ORG.TR