Warning: Table 'tdcom_site.FIBATakimlar' doesn't exist in /home2/tdcom/public_html/isp2014/libraries/ezSQL-master/mysql/ez_sql_mysql.php on line 252
Koponen'in hedefi NBA

Koponen'in hedefi NBA

Finlandiya’nın oyun kurucusu Petteri Koponen, Khimki’deki kontratını tamamladıktan sonra NBA şansını deneyecek.
02/09/2014 - 22:30
ESPN'den Marc Stein'a yaptığı açıklamayla NBA'de oynamak istediğini ifade eden Peteri Koponen, ülkesinin Dominik Cumhuriyeti'yle yapacağı maç öncesi Fin basın mensuplarının yoğun ilgisiyle karşılaştı.
 
Draft hakları Dallas Mavericks'te bulunan 26 yaşındaki oyuncu, ''NBA'de oynamak benim hayalim. Her yaz bu ihtimal üzerine Mavericks'le biraz konuşuyoruz, böylece onların konu hakkında ne düşündüklerini öğreniyorum. Şu an halihazırda Khimki'yle bir yıl daha sözleşmem var. Kontratımı tamamladıktan sonra umarım NBA opsiyonlarımı değerlendirme şansına erişeceğim'' ifadelerini kullandı.
 
Kendi ülkesinden basın mensuplarına, ''NBA seviyesinde oynayabileceğimi kanıtlamak için oraya gideceğim'' diyen Koponen için, ABD Milli Takımı'nın koçu Mike Krzyzewski, ''Petteri turnuvadaki en iyi oyun kuruculardan biri. Kendine o kadar güvenerek oynuyor ki, takımının oyunu ve maç içindeki konumu bu durumdan direkt etkileniyor'' açıklamasını yapmıştı.
 
NBA'de daha önce sadece bir Finlandiya doğumlu basketbolcu, Hanno Möttölä oynadı. Möttölä, 2000-2002 yılları arasında Atlanta Hawks forması giymişti.