Warning: Table 'tdcom_site.FIBATakimlar' doesn't exist in /home2/tdcom/public_html/isp2014/libraries/ezSQL-master/mysql/ez_sql_mysql.php on line 252
“Litvanya, Yenebileceğimiz Bir Takım”

“Litvanya, Yenebileceğimiz Bir Takım”

Avustralya'yı geriden gelerek mağlup eden Türkiye'de başantrenör Ergin Ataman, çeyrek finaldeki rakibimiz Litvanya'yı gözüne kestirdi.
08/09/2014 - 11:14
Ergin Ataman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, "Bu galibiyet, bizi izleyen, heyecan duyan herkese armağan olsun" diyerek sözlerine başladı.
 
Bu sezonki takımın karakterini "mucize" olarak tanımlayan Ataman, "Mucizevi bir maç daha oynadık. Hiçbir zaman maçı bırakmıyoruz. Bitime 6-7 dakika kala 14 sayı geri düşüyoruz ama savaşmaya devam ediyoruz. Bugün hücumda kötü oynadık. Emir, takımın en skorer oyuncusu ama ilk devre sıfır çekti. Maç boyunca oyun içinde her şeyi denedik. Yaptığımız tüm arayışları, son 2 dakika Emir Preldzic ile bulduk" diye konuştu.
 
Ergin Ataman, "Bu tip maçlarda geriden geldiğin zaman Allah da yardım ediyor. Allah yardım etti, kazandık. Dünyanın 8 takımı arasına girdik ama bu bir hedefti. Şimdi de gidebileceğimiz yerler başlıyor. Litvanya, yenebileceğimiz bir takım. Madalyaya kadar uzanmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.
 
Harun Erdenay: "30 saniyede adımızı çeyrek finale yazdırdık"
TBF Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, "Takım resmen yenilmek istemiyor. Emir'in muazzam iki üçlüğü maçı getirdi. Son saniyelerde Avustralyalı seyirciler aşağıya takımlarını tebrik etmeye giderken o anı göremediler. 30 saniyede adımızı çeyrek finale yazdırdık" şeklinde konuştu.
 
Barbaros Akkaş: “Zor bir maçı kazandık”
TBF Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş ise yapmış olduğu değerlendirmede Emir Preldzic’in basketinin zor bir maçı kazandırdığını söyledi:
 
“Galibiyetten dolayı çok sevinçliyiz. 2010 yılında Sırbistan ile oynadığımız maçın son bölümleri gibi bir oyun oldu. Çok büyük bir heyecan vardı. Herkes bu galibiyetten dolayı çok sevinçli. Emir’in basketiyle zorlu bir maçı kazandık. Hedeflediğimiz noktaya yavaş yavaş geliyoruz. Şimdi Litvanya’yı da yenip 70 milyonun desteğiyle yarı finale kalmak istiyoruz”