Warning: Table 'tdcom_site.FIBATakimlar' doesn't exist in /home2/tdcom/public_html/isp2014/libraries/ezSQL-master/mysql/ez_sql_mysql.php on line 252
Rakibimizi Tanıyalım: Avustralya

Rakibimizi Tanıyalım: Avustralya

FIBA Dünya Kupası Son 16 Turu'nda Türkiye'nin rakibi olan Avustralya'ya yakından bir bakış...
05/09/2014 - 13:25
FIBA Dünya Kupası’nda Son 16’ya kalan Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın rakibi Avustralya oldu. Türkiye, D Grubu’nu üçüncü sırada tamamlayan Avustralya ile 7 Eylül Pazar akşamı 21:00’da karşılaşacak.
 
Avustralya, D Grubu’nda oynadığı beş maçın üçünü kazandı. Kore, Litvanya ve Meksika’yı mağlup eden Avustralya, Slovenya ve Angola’ya yenildi.
 
Takımın en skorer oyuncusu maç başına 17.2 sayı ile oynayan Aron Baynes. NBA’de San Antonio Spurs ile sözleşmesi bulunan Baynes, D-League takımı Austin Toros’da forma giyiyor. Baynes sayı gücünün yanı sıra maç başına 7 ribaund ile takımın bu kategoride de en iyisi.
 
Aron Baynes’e en büyük desteği ise  Maccabi Tel Aviv forması giyen Joe Ingles sağlıyor. Maç başına 30 dakika süre alan guard, 11.8 sayı-2.5 ribaund ve 3.5 asist ortalamasıyla oynuyor.
 
Avustralya’nın kadrosunda bir dönem Avrupa basketbolunun en önemli isimlerinden olan ve bir dönem Fenerbahçe Ülker için de oynayan David Andersen de bulunuyor. Geçirdiği sakatlıklar sonrası oyunu etkisi azalan ve Fransa’da Strasbourg takımı için oynayan Andersen, maç başına 6.4 sayı ve 4.8 ribaund katkı sağlıyor.
 
Avustralya’nın istatistiklerde öne çıkan bir diğer oyuncusu da Chris Goulding. Takımın ilk maçında süre alamayan Goulding, Angola’ya karşı 30 dakika süre aldı ve 22 sayı ve 6 ribaund ile oynadı.
 
Disiplinli oyunu ve akıcı hücumu ile tanınan Avustralya, maç başına 80 sayı atıyor. Avustralya hücumum en dikkat çekici yanlarından biri de %50 isabetiyle oynaması ve maç başına 16 üçlük denemesinden sekizinde isabet bulmaları. %51.9 üçlük isabetiyle turnuvanın bu kategoride en iyi takımı.
 
Avustralya maç başına toplam 35 ribaund ve 17.4 asist ile oynuyor. Turnuvaya katılan takımları sıraladığımızda, ribaundlarda  onuncu, asistlerde ise beşinci sıradalar.16.4 ile turnuvanın maç başına en fazla top kaybeden dördüncü takımı.
 
David Andersen’in yanı sıra Avustralya Milli Takımı’nın kadrosunda Türkiye’ye aşina birçok oyuncu yer alıyor. Maç başına 7.2 sayı ile oynayan Brad Newley, 2009-10 sezonunda Beşiktaş için oynamıştı. 8.2 sayı ve 2.2 ribaund ortalamalarıyla oynayan Ryan Broekhoff geçtiğimiz sezon Beşiktaş İntegral Forex forması giydi ve İstanbul’daki mesaisine bu sezon da devam edecek. Galatasaray Liv Hospital ile olan sözleşmesini uzatan Nate Jawai de Avustralya için 5.5 sayı ve 3.5 ribaundluk katkı sağlıyor.