Warning: Table 'tdcom_site.FIBATakimlar' doesn't exist in /home2/tdcom/public_html/isp2014/libraries/ezSQL-master/mysql/ez_sql_mysql.php on line 252
Toijala: Türkiye’ye meydan okumalıyız

Toijala: Türkiye’ye meydan okumalıyız

Finlandiya’nın yardımcı antrenörü Jukka Toijala, gruptaki kritik maç öncesi Türkiye’yi analiz etti.
03/09/2014 - 17:09
Bilbao’ya gelen 8 binin üzerindeki taraftarıyla FIBA Dünya Kupası’nın en renkli ekiplerinden olan Finlandiya, gruptaki iddiasını devam ettirebilmek için sahaya çıkacağı Türkiye maçını bekliyor.
 
12 Dev Adam için de kritik önem taşıyan mücadelenin analizini, Finlandiya’da Henrik Dettmann’ın yardımcılığını üstlenen Jukka Toijala yaptı.
 
42 yaşındaki antrenörün açıklamaları şu şekilde;
 
“Ersan ve Hidayet gibi oyuncuların yokluğu, Türkiye’yi daha bir takım hâline getirdi. Daha fazla yardımlaşıp, rakiplerin momentumu elinde tutmasına nadiren izin veriyorlar.
 
“Türkiye hakkında yalın ve hedefe yönelik bir analiz yapmak gerekirse, takımın fiziksel gücü yüksek oyunculardan oluştuğunu söylemeliyim. Geçen maç uzun beşlerinden ziyade, Emir Preldzic’in oyun kurucu pozisyonunda görev yaptığı bir dönem oldu. Daha kısa beş denediler. Bu, Ukrayna maçına özgü bir durumdu. Bize karşı koç Ataman’ın ideal rotasyonunu uygulamasını bekliyoruz.
 
“Türkiye’ye fazla alan bırakmamalıyız. Sahaya enerji ve hareket getirmemiz, oyunu bizim yönlendirmemiz şart. Onlara meydan okumalıyız. Ancak bu şekilde kazanabiliriz”
 
FIBA Dünya Kupası C Grubu’nda üç maçta bir galibiyet alabilen Finlandiya, averaj farkıyla Türkiye’nin gerisinde, beşinci sırada yer alıyor.