''Türkiye'ye İyi Bir Sonuçla Döneceğiz''

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, 2014 FIBA Dünya Kupası öncesinde bir açıklamada bulundu.
26/08/2014 - 17:43
A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman, 2014 FIBA Dünya Kupası’nda hedeflerinin yüksek olduğundan bahsederek, ''Hep pozitif düşünen ve iddialı birisiyim. Bu turnuvaya önce ilk 8'e girmek, daha sonra da madalya almak için gidiyoruz'' dedi.
 
İspanya’da düzenlenecek 2014 FIBA Dünya Kupası öncesinde havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ataman, turnuvaya 4 gün kaldığını hatırlatarak, ''Yarın akşam Madrid'de Porto Riko ile son hazırlık maçını yapacağız. Hazırlıklarımız ve sistemimiz tamam. Kimin ne verebileceğini tespit etmiş durumdayız. Porto Riko karşısında son bir deneme yapıp, 30 Ağustos'ta Yeni Zelanda'yı yenerek, Dünya Kupası'na galibiyetle başlamak istiyoruz'' diye konuştu.
 
Ataman, hazırlık döneminde iyi sonuçlar elde edemediklerini vurgulayarak, ''Asıl hedefimiz, Dünya Kupası'nda galibiyetler almak. Onun için ümitliyiz. Hedefimiz yüksek. Sonunda da bu hedefi gerçekleştirmek için büyük bir hırs ve iyi niyetle, arkamızda da bizi takip edenlerin pozitif enerjileriyle Türkiye'ye iyi bir sonuçla döneceğiz'' ifadelerini kullandı.
 
Dünya Kupası'nı iki aşamalı olarak düşündüğünü aktaran Ergin Ataman, ''Grubumuzdan ilk 2 içinde çıkmak istiyoruz. Grubumuzda ABD var. Bence turnuvanın favorilerinden ancak diğer takımların bizim seviyemizde olduğunu düşünüyorum. Grup maçlarının ardından eleme turlarında da hedefimiz ilk 8 takım arasına girebilmek'' şeklinde konuştu.